کمپوست قارچ و بذر قارچ صدفی ، کمپوست قارچ و بذر قارچ دکمه ای آریانا

گروه تولیدی بذر قارچ و کمپوست قارچ آریانا با تجربه بیش از یک دهه مدیران در زمینه های : صنعت تولید بذر قارچ، کمپوست قارچ و تولید انواع قارچ های خوراکی مثل قارچ صدفی و قارچ دکمه ای و فعالیت هایی این چنین میتواند با شما همکاری هایی خوبی داشته باشد . برای اطلاعات بیشتر  درباره کمپوست قارچ و بذر قارچ از بخش تماس با ما استفاده کنید.

 

کمپوست قارچ Telegram logo.svg کمپوست قارچ

محصولات تولیدی آریانا

   بذر قارچ صدفی                                           بذر قارچ دکمه ای

  بذر قارچ های خوراکی – دارویی                           انواع دستگاه ها

 کمپوست قارچ صدفی                                       کمپوست قارچ دکمه ای                     

  خاک پوششی قارچ                                         مکمل خاک آریانا                                                                             

 

 

مجموعه مقالات قارچ

قارچ صدفی

 

قارچ صدفی

قارچ صدفی یک تجزیه کننده اولیه است و می تواند از مواد سلولزی ولیگنو سلولزی به راحتی استفاده کرده و از مواد زائد کشاورزی ، ماده ای با ارزش مثل قارچ را تولید کنند.
آنزیم های قارچ صدفی این امکان را فراهم می آورد که قارچ بتواند از انواع مواد باقیمانده کشاورزی مثل کاه و کلش گندم ، برنج ، تفاله نیشکر ، برگ موز حتی تفاله چای و ... استفاده کند و یکی از منابع پروتئین برای انسانها شود. جالب است بدانید که سازمان خواربارجهانی بعد از گوشت و سویا ، قارچ را جز منابع تامین پرتئین بدن معرفی می کند.
در ایران سالها است که کشت قارچ صدفی به صورت سنتی و صنعتی انجام می گیرد .
چندین روش برای تولید قارچ صدفی از بقایای گندم و برنج وجود دارد که در زیر به شرح آنها می پردازیم :


روش قفسه ای ( بستریک پارچه ) :
این روش در حال حاضر در یکی از واحد های منطقه هشتگرد در حال انجام است . بسیار باصرفه  ، آسان و راندمان تولیدبالا از مزایای این روش می باشد . قفسه ها مشابه آنچه در کشت قارچ دکمه ای استقاده می شود در سالن جای می گیرند . کلش پس ازخیساندن  و پاستوریزاسیون و خنک شدن با بذر مخلوط و بر روی قفسه پهن می شود . نایلونی یک پارچه روی بستر قرار می گیرد تا از خشکی آن جلوگیری شود.پس از ایجاد اندامک های سرسنجاقی ( pinhead) نایلون برداشته و رطوبت دهی آغاز می گردد.

روش کیسه ای :
بستر پاستوریزه و خنک شده درون کیسه های خیاری ریخته می شود که یا لایه لایه بذر اضافه می گردد و یا ابتدا بذر و بستر با هم مخلوط و سپس درون کیسه ها ریخته می شوند.
نکته : به ازای هر کیلو کلش خشک که پس ازآبگیری و خنک شدن 3 برابر  ( 3 کیلو گرم ) می شود حدود 300 گرم بذر قارچ اضافه می گردد و 5/1 تا 5/2 کیلوگرم قارچ تر قابل برداشت است .

 


برچسب ها : کمپوست قارچ صدفی ، کمپوست قارچ دکمه ای ، بذر قارچ ، تولید بذر قارچ  ، خاک پوششی  ، راه اندازی سالن های قارچ ، بذر قارچ صدفی ، بذر قارچ دکمه ای ، خاک پوششی قارچ ، مکمل خاک ، کمپوست قارچ ،اسپان قارچ ، مشاوره تولید قارچ ، آموزش تولید قارچ ، مشاوره راه اندازی سالن قارچ، قارچ صدفی ، روش های تولید قارچ صدفی

 

 

نویسنده :ام هانی رمضانی

 

 

 کلمات کلیدی :کمپوست قارچ ،بذر قارچ ،خاک قارچ ،خاک پوششی ، قارچ ، قارچ صدفی

 

 

دسترسی به سایر مقالات :

چای کامبوجا، قارچ Agaricus blazi murill، قارچ شاه صدف ، مکمل خاک آریانا ، قارچ دکمه ای ، بذر قارچ ، کمپوست قارچ ، خاک پوششی ، قارچ  ،تولید قارچ صدفی ، پرورش کمپوست قارچ دکمه ای ، خاک قارچ

آمار بازدید

امروز 133

دیروز 464

هفته 2309

ماه 4908

همه 189335

اطلاعات تماس با بذر قارچ آریانا

آدرس : کرج ، محمد شهر ، خیابان شمس ، درب اول سمت راست

تلفن : 02636305453 

فکس : 02636305453

همراه : 09121780442 و 09126888295