کمپوست قارچ

بذر قارچ آریانا

بذر قارچ آریانا

خاک قارچ

 

کمپوست قارچ و بذر قارچ صدفی ، کمپوست قارچ و بذر قارچ دکمه ای آریانا

گروه تولیدی بذر قارچ و کمپوست قارچ آریانا با تجربه بیش از یک دهه مدیران در زمینه های : صنعت تولید بذر قارچ، کمپوست قارچ و تولید انواع قارچ های خوراکی مثل قارچ صدفی و قارچ دکمه ای و فعالیت هایی این چنین میتواند با شما همکاری هایی خوبی داشته باشد . برای اطلاعات بیشتر  درباره کمپوست قارچ و بذر قارچ از بخش تماس با ما استفاده کنید.

 

 

قارچ صدفی

 

قارچ صدفی  یک تجزیه کننده اولیه است و می تواند از مواد سلولزی ولیگنو سلولزی به راحتی استفاده کرده و از مواد زائد کشاورزی ، ماده ای با ارزش مثل قارچ را تولید کند.
آنزیم های قارچ صدفی این امکان را فراهم می آورد که قارچ بتواند از انواع مواد باقیمانده کشاورزی مثل کاه و کلش گندم ، برنج ، تفاله نیشکر ، برگ موز حتی تفاله چای و ... استفاده کند و یکی از منابع پروتئین برای انسانها شود. جالب است بدانید که سازمان خواربار جهانی بعد از گوشت و سویا ، قارچ را جز منابع تامین پروتیئن بدن معرفی می کند.
در ایران سالها است که کشت قارچ صدفی به صورت سنتی و صنعتی انجام می گیرد .
چندین روش برای تولید قارچ صدفی از بقایای گندم و برنج وجود دارد که در زیر به شرح آنها می پردازیم :

 


این روش در حال حاضر در یکی از واحد های منطقه هشتگرد (کرج) در حال انجام است . بسیار با صرفه  ، آسان و راندمان تولید بالا از مزایای این روش می باشد . قفسه ها مشابه آنچه در کشت قارچ دکمه ای استقاده می شود در سالن جای می گیرند . کلش پس ازخیساندن  و پاستوریزاسیون و خنک شدن با بذر مخلوط و بر روی قفسه پهن می شود . نایلونی یک پارچه روی بستر قرار می گیرد تا از خشکی آن جلوگیری شود.پس از ایجاد اندامک های سرسنجاقی ( pinhead) نایلون برداشته و رطوبت دهی آغاز می گردد.

از آنجاییکه نود درصد قارچ صدفی آب است و آب مورد نیاز خود را رطوبت محیط دریافت می کند سالن قارچ صدفی نیازمند دستگاه رطوبت ساز(مه پاش) می باشد

روش کیسه ای :
بستر پاستوریزه و خنک شده درون کیسه های خیاری ریخته به ابعاد 80*40 یا 90*45  می شود که یا لایه لایه بذر اضافه می گردد و یا ابتدا بذر و بستر با هم مخلوط و سپس درون کیسه ها ریخته می شوند.
نکته : به ازای هر کیلو کلش خشک که پس ازآبگیری و خنک شدن 3 برابر  ( 3 کیلو گرم ) می شود حدود 300 گرم بذر قارچ اضافه می گردد و 5/1 تا 5/2 کیلوگرم قارچ تر قابل برداشت است .

 


برچسب ها : کمپوست قارچ صدفی ، کمپوست قارچ دکمه ای ، بذر قارچ ، تولید بذر قارچ  ، خاک پوششی  ، راه اندازی سالن های قارچ ، بذر قارچ صدفی ، بذر قارچ دکمه ای ، خاک پوششی قارچ ، مکمل خاک ، کمپوست قارچ ،اسپان قارچ ، مشاوره تولید قارچ ، آموزش تولید قارچ ، مشاوره راه اندازی سالن قارچ، قارچ صدفی ، روش های تولید قارچ صدفی

 

 

نویسنده :ام هانی رمضانی

 

 کلمات کلیدی :کمپوست قارچ ،بذر قارچ ،خاک قارچ ،خاک پوششی ، قارچ ، قارچ صدفی

 

 

دسترسی به سایر مقالات :

چای کامبوجا، قارچ Agaricus blazi murill، قارچ شاه صدف ، مکمل خاک آریانا ، قارچ دکمه ای ، بذر قارچ ، کمپوست قارچ ، خاک پوششی ، قارچ  ،تولید قارچ صدفی ، پرورش کمپوست قارچ دکمه ای ، خاک قارچ

خاک پوششی

اطلاعات تماس با بذر قارچ آریانا

 

آدرس : کرج ، محمد شهر ، خیابان شمس ، درب اول سمت راست

 02634990354  -  02634990358

02165949017  - 02165949117

فکس : 02636305453

 09121780442  -  09126888295

آمار بازدید

امروز 100

دیروز 389

هفته 2785

ماه 4594

همه 334397

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

       Telegram logo.svgکمپوست قارچ آریانا