کمپوست قارچ و بذر قارچ صدفی ، کمپوست قارچ و بذر قارچ دکمه ای آریانا

گروه تولیدی بذر قارچ و کمپوست قارچ آریانا با تجربه بیش از یک دهه مدیران در زمینه های : صنعت تولید بذر قارچ، کمپوست قارچ و تولید انواع قارچ های خوراکی مثل قارچ صدفی و قارچ دکمه ای و فعالیت هایی این چنین میتواند با شما همکاری هایی خوبی داشته باشد . برای اطلاعات بیشتر  درباره کمپوست قارچ و بذر قارچ از بخش تماس با ما استفاده کنید.

 

کمپوست قارچ Telegram logo.svg کمپوست قارچ

پرورش قارچ های دکمه ای

انواع اسپان ها به صورت تجاری

انواع اسپان ها به صورت تجاری

1- اسپان دانه غلات : 90% اسپان ها به صورت بذر دانه غلات است .

اسپان دانه غلات

2- اسپان مایع: کمتر از 5% اسپان ها به صورت مایع است .

 اسپان مایع

3- اسپان خاک اره: مخلوطی از ضایعات کشاورزی که غنی سازی شده اند .

اسپان خاک اره

اسپان مایع برای تولید محدود، اقتصادی نیست و نگهداری وتلقیح آن نسبتاً تجهیزات وسیعی میخواهد. البته در تولید وسیع کاملاً به صرفه بوده و قیمت تمام شده بسیار پایین تر خواهد بود.
در ایران برای تولید اسپان عمدتاً دانه غلات استفاده میشود . البته آینده تولید قارچ به سمت مصرف بذر قارچ مایع در حرکت است . بعد از تهیه اسپان آن را بر روی ماده مغذی بستر کشت قارچ تلقیح یا مایه زنی میکنند . بعد از تلقیح، اسپان قارچ داخل بستر کشت حرکت کرده و اصطلاحاً spawn run یا مرحله سفید کردن انجام میگیرد که در شرایط ویژه ای نگهداری میشود تا بصورت یک دست ریسه های قارچ تمام بستر را بپوشانند . بعد از اینکه پنجه دوانی یا سفید کردن کامل شد و ریسه های قارچ تمام توده بستر را گرفتند نوبت به مرحله خاک دهی میرسد که شرایط برای رشد فاز زایشی قارچ فراهم می گردد و قارچ به فاز میوه دهی میرود . یعنی اشکال سر سنجاقی یا اصطلاحاً پین هدها یا قارچ ها کوچک یا اولیه بر روی بستر کشت تشکیل میشود. بعد از 4 تا 5 روز پین هدها ی اولیه رشدکرده و تبدیل به یک میوه بالغ قابل چیدن میشود و اگر این قارچ های بالغ چیده نشوند ، شروع به اسپورزایی کرده و دوباره اسپورها رشد کرده و چرخه زندگی قارچ ها همچنان ادامه می یابد.

 

مقاله مرتبط به اسپان

آمار بازدید

امروز 110

دیروز 464

هفته 2286

ماه 4885

همه 189312

اطلاعات تماس با بذر قارچ آریانا

آدرس : کرج ، محمد شهر ، خیابان شمس ، درب اول سمت راست

تلفن : 02636305453 

فکس : 02636305453

همراه : 09121780442 و 09126888295